AMP: Lubelszczyzna z kolejnym workiem medali

Kolejny rewelacyjny występ sportowców z Lubelszczyzny na Akademickich Mistrzostwach Polski. Tym razem świetnie zaprezentowali się pływacy, którzy z Warszawy przywieźli aż 5 medali w klasyfikacji generalnej oraz 23 medale w klasyfikacjach typów uczelni.

W klasyfikacji generalnej drużynowej kobiet reprezentantki UP Lublin uplasowały się na 20 miejscu, co pozwoliło im na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych, natomiast studentki UMCS Lublin zajęły 7 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów (16 w klasyfikacji generalnej). Wśród Panów najlepiej spisali się zawodnicy UMCS Lublin, którzy zdobyli srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów oraz zajęli bardzo wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Równie dobrze wypadli zawodnicy AWF Biała Podlaska, którzy zajęli 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i odebrali srebrne medale w klasyfikacji uczelni wychowania fizycznego. Natomiast złote medale w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych wywalczyli reprezentanci UP Lublin (19 miejsce w klasyfikacji generalnej).

Poniżej wszystkie medale indywidualne (+sztafet) zdobyte przez lubelskich zawodników:
- Kargol Agnieszka (AWF) - 50m grzbietowy - 3 miejsce kl. generalna + 1 kl. uczelni wychowania fizycznego,
- Woźniak Martyna (UP) - 50m grzbietowy - 3 miejsce kl. uczelni społeczno-przyrodniczych.