Przed nami przerwa wakacyjna - Aktywny Student

Zajęcia sportowo-rekreacyjne projektu Aktywny Student w semestrze letnim, które są dopełnieniem działających sekcji przy Klubach Uczelnianych AZS w Lublinie powoli dobiegają końca. W pierwszych trzech miesiącach cieszyliśmy się ogromną popularnością zajęć realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin tj. fitness, taniec, kick-boxing, futsal czy wspinaczka sportowa. Od maja w projektach Akademickiego Budżetu Lublina na popularności zyskują zajęcia organizowane pod "chmurką". 

Czytaj więcej: Przed nami przerwa wakacyjna - Aktywny Student

Podsumowanie AMWL 2015/2016

Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego 2015/2016 zakończyliśmy pod koniec czerwca zawodami w żeglarstwie. Na przestrzeni całego roku zwycięstwo w klasyfikacji końcowej zapewnił sobie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Które zawody budzą najwięcej emocji, kto z organizatorów wyróżnił się na tle pozostałych - tuż po zakończeniu rozgrywek opowiadał Koordynator AMWL, kol. Jakub Kańkowski. 

Czytaj więcej: Podsumowanie AMWL 2015/2016

Rafał Fedaczyński w Ścieżce Olimpijskiej - Lubelskie 2016

Rafał Fedaczyński zawodnik AZS UMCS Lublin w chodzie sportowym został objęty programem Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubelskiego pn.: "Ścieżka Olimpijska - Lubelskie 2016". Dzięki temu zawodnik będzie miał zabezpieczone optymalne warunki treningowe i będzie mógł spokojnie przygotowywać się do występu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Czytaj więcej: Rafał Fedaczyński w Ścieżce Olimpijskiej - Lubelskie 2016

UMCS Lublin trzecią siłą AMP w piłce nożnej!

Zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zdobył brązowym medal na Finale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej! Drużyna prowadzone przez trenera Tomasza Bieleckiego równocześnie sięgnęła po brązowy medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Finał AMP odbył się na dniach 19-22 czerwca w Gdańsku - UMCS Lublin w meczu o 3. miejsce pokonał zespół SGH Warszawa.

Czytaj więcej: UMCS Lublin trzecią siłą AMP w piłce nożnej!

Wyniki Finału AMP w siatkówce plażowej

AZS w Gdańsku przy sprzyjającej pogodzie na dniach 17-19 czerwca przeprowadził turniej Finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Zawody wygrały pary Sylwia Pilarek/Małgorzata Zaciej z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Mateusz Rodojewski/Kamil Radzikowski z Uniwersytetu Przyrodniczego Poznań. Z Lublina zaprezentowały się trzy pary męskie, reprezentujące uczelnie: KUL Lublin, UMCS Lublin i Politechnikę Lubelską. 

Czytaj więcej: Wyniki Finału AMP w siatkówce plażowej

Trzy lubelskie uczelnie na Finale AMP w siatkówce plażowej

Trzy duety męskie awansowały na turniej Finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Na dniach 3-5 czerwca w Rzeszowie podczas turnieju Półfinałowego AMP najlepiej zaprezentowali się studenci: KUL Lublin (Maciej Szymczyk i Bartłomiej Malec), UMCS Lublin (Krzysztof Pigłowski i Maciej Kołodziejczyk) i Politechniki Lubelskiej (Sebastian Hałas i Tobiasz Kaniewski), którzy uzyskali awans na Finał AMP. 

Czytaj więcej: Trzy lubelskie uczelnie na Finale AMP w siatkówce plażowej

Komunikat nr 96 - wyniki regat żeglarskich
Komunikat nr 94
 - wyniki zawodów w streetbaskecie
Komunikat nr 92
 - wyniki piłki ręcznej K
Komunikat nr 91
 - wyniki zawodów w lekkiej atletyce
Komunikat nr 89
 - wyniki piłki nożnej M
Komunikat nr 88
 - wyniki zawodów w siatkówce plażowej
Komunikat nr 87
 - wyniki zawodów w tenisie

1. UMCS Lublin - 577 pkt.
2. Politechnika Lubelska - 531,5 pkt.
3. UP Lublin - 505,5 pkt
4. KUL Lublin - 475,5 pkt.
5. UM Lublin - 420 pkt.
6. PWSZ Chełm - 161 pkt.
7. WSSP Lublin - 110,5 pkt.
8. WSOSP Dęblin - 105 pkt.
9. AWF Biała Podlaska - 94 pkt.
10. PSW Biała Podlaska - 82 pkt.
11. WSEI Lublin - 72 pkt.
12. PWSZ Zamość - 61 pkt.
13. WSNS Lublin - 24 pkt.
14. KUL St. W. - 0 pkt.
...
Pełna klasyfikacja:
Organizujemy/AMWL/PUNKTACJA