Przed nami przerwa wakacyjna - Aktywny Student

Zajęcia sportowo-rekreacyjne projektu Aktywny Student w semestrze letnim, które są dopełnieniem działających sekcji przy Klubach Uczelnianych AZS w Lublinie powoli dobiegają końca. W pierwszych trzech miesiącach cieszyliśmy się ogromną popularnością zajęć realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin tj. fitness, taniec, kick-boxing, futsal czy wspinaczka sportowa. Od maja w projektach Akademickiego Budżetu Lublina na popularności zyskują zajęcia organizowane pod "chmurką". 

Jednym z tych zajęć jest tenis ziemny prowadzony i organizowany na zaprzyjaźnionych kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego. Za zgodą instruktora Mikołaja Cięszczyka w zajęciach 17 czerwca wzięło udział aż 12 osób! Jedną z uczestniczek była Aleksandra Kruk, która dzięki tym zajęciom odpowiednio mogła przygotować się do Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego i Akademickich Mistrzostw Polski. 

Jak odbierasz projekt Aktywny Student, czyli dodatkowe zajęcia m.in. z tenisa ziemnego?
- Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł dla studentów. Możemy miło spędzać czas i poznawać fajnych ludzi. Podczas spotkań dokształcamy swoje umiejętności. Zajęcia są prowadzone z trenerem Markiem Oratowskim i Mikołajem Cięszczykiem. Ćwiczymy serwis, volley i różne inne zagrania wykorzystywane podczas gry w tenisa. Ja osobiście oceniam bardzo dobrze zajęcia i zawsze wyczekuje je z niecierpliwością. 

Czy te zajęcia pomogły Tobie przygotować się do tegorocznych zawodów akademickich? (przyp. red.: AMWL, AMP)
- Oczywiście, że tak. Ćwiczyłam z trenerem moje zagrania-odbycia, m.in. bekhend, który wcześniej nie należał do moich najlepszych zagrań. Zostałam przygotowana do gry podwójnej, która nie była moją mocną stroną. Zdecydowanie wolę grę pojedynczą. Mam nadzieje, że projekt będzie kontynuowany - bardzo bym tego chciała. 
 
Jak u Ciebie narodziła się pasja do tenisa?
- Z telewizora (śmiech) - uwielbiam oglądać grę w tenisa w telewizji. Bardzo często grywam z moim Tatą, który skończył Akademie Wychowania Fizycznego. To on zaszczepił we mnie tą miłość i pasje do tenisa ziemnego - rozmawiał Piotr Rejmer.

 

Na koniec przypominamy, że zajęcia sportowo-rekreacyjne z projektu Aktywny Student zostaną wznowione od drugiego tygodnia października. Natomiast przez okres wakacyjny zapraszamy wszystkich na zajęcia sportowe realizowane w ramach projektu Aktywny Lublin

 

Komunikat nr 96 - wyniki regat żeglarskich
Komunikat nr 94
 - wyniki zawodów w streetbaskecie
Komunikat nr 92
 - wyniki piłki ręcznej K
Komunikat nr 91
 - wyniki zawodów w lekkiej atletyce
Komunikat nr 89
 - wyniki piłki nożnej M
Komunikat nr 88
 - wyniki zawodów w siatkówce plażowej
Komunikat nr 87
 - wyniki zawodów w tenisie

1. UMCS Lublin - 577 pkt.
2. Politechnika Lubelska - 531,5 pkt.
3. UP Lublin - 505,5 pkt
4. KUL Lublin - 475,5 pkt.
5. UM Lublin - 420 pkt.
6. PWSZ Chełm - 161 pkt.
7. WSSP Lublin - 110,5 pkt.
8. WSOSP Dęblin - 105 pkt.
9. AWF Biała Podlaska - 94 pkt.
10. PSW Biała Podlaska - 82 pkt.
11. WSEI Lublin - 72 pkt.
12. PWSZ Zamość - 61 pkt.
13. WSNS Lublin - 24 pkt.
14. KUL St. W. - 0 pkt.
...
Pełna klasyfikacja:
Organizujemy/AMWL/PUNKTACJA