Podsumowanie AMWL 2015/2016

Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego 2015/2016 zakończyliśmy pod koniec czerwca zawodami w żeglarstwie. Na przestrzeni całego roku zwycięstwo w klasyfikacji końcowej zapewnił sobie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Które zawody budzą najwięcej emocji, kto z organizatorów wyróżnił się na tle pozostałych - tuż po zakończeniu rozgrywek opowiadał Koordynator AMWL, kol. Jakub Kańkowski. 

Jak przebiegały tegoroczne rozgrywki AMWL?
- W Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 2015/2016 wystartowało 13 uczelni. Oprócz lubelskich uczelni zaprezentowały się: WSOSP Dęblin, PWSZ Zamość, PWSZ Chełm oraz dwie uczelnie z Białej Podlaskiej (PSW i AWF). W klasyfikacji końcowej po raz kolejny zdecydowanie zwyciężył UMCS Lublin. Na podium doszło do małej roszady - jak przed dwoma laty Politechnika Lubelska wyprzedziła Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina. W tym roku największy skok, a zarazem najlepsze miejsce w klasyfikacji końcowej w swoich występach osiągnęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - 6 miejsce. 

Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego to ponad 20 dyscyplin. Które budzą najwięcej emocji, w których rywalizacja jest najciekawsza?
- Ciężko wyróżnić jedną dyscyplinę, ponieważ w wielu dyscyplinach jest zacięta rywalizacja do samego końca. Najłatwiej zaobserwować to w grach zespołowych tj. koszykówce, piłce ręcznej, futsalu czy piłce siatkowej. Mamy tam bezpośrednią rywalizację pomiędzy uczelniami. Wysoki poziom mamy podczas zawodów w lekkiej atletyce, gdzie startują zawodnicy wyczynowi zakwalifikowani do Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie. 

Warto wspomnieć o organizatorach, są nimi Kluby Uczelniane AZS. Jak wyglądało to w tym roku, może ktoś szczególnie się wyróżnił?
- Uważam, że wszystkie zawody zostały zorganizowane na wysokim poziomie. Każda uczelnia starała się, aby rozgrywki przeprowadzić w możliwie jak najlepszy sposób. Jeśli miałbym którąś imprezę wyróżnić - to zawody w trójboju siłowym przeprowadzone przez Klub Uczelniany AZS KUL Lublin. 

Które z zawodów odbyły się po za Lublinem?
- Było kilka dyscyplin, w których rozgrywki zorganizowaliśmy po za Lublinem: tenis stołowy - turniej indywidualny w Białej Podlaskiej, a turniej drużynowy w Zamościu; biegi przełajowe - I runda w Zamościu, a II runda w Adamowie. Na koniec ostatnie zawody w żeglarstwie zrobiliśmy nad Jeziorem Piaseczno. Ponadto na stoku w Batorzu zadebiutowały zawody w snowboardzie i narciarstwie - zresztą bardzo udane.

Jakie są plany odnośnie przyszłorocznej edycji AMWL?
- Już rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji AMWL, która odbywać się będzie w roku akademickim 2016/2017. Na pewno w kilku dyscyplinach czekają nas zmiany regulaminowe, ale chcemy też zmienić w paru system ich przeprowadzania. Ponadto przez wakacje będziemy przygotowywać nową stronę AZS Lublin. Warto wspomnieć, że przyszłoroczna edycja będzie zarazem Jubileuszową 10 edycją Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Rozmawiał Piotr Rejmer

Komunikat nr 96 - wyniki regat żeglarskich
Komunikat nr 94
 - wyniki zawodów w streetbaskecie
Komunikat nr 92
 - wyniki piłki ręcznej K
Komunikat nr 91
 - wyniki zawodów w lekkiej atletyce
Komunikat nr 89
 - wyniki piłki nożnej M
Komunikat nr 88
 - wyniki zawodów w siatkówce plażowej
Komunikat nr 87
 - wyniki zawodów w tenisie

1. UMCS Lublin - 577 pkt.
2. Politechnika Lubelska - 531,5 pkt.
3. UP Lublin - 505,5 pkt
4. KUL Lublin - 475,5 pkt.
5. UM Lublin - 420 pkt.
6. PWSZ Chełm - 161 pkt.
7. WSSP Lublin - 110,5 pkt.
8. WSOSP Dęblin - 105 pkt.
9. AWF Biała Podlaska - 94 pkt.
10. PSW Biała Podlaska - 82 pkt.
11. WSEI Lublin - 72 pkt.
12. PWSZ Zamość - 61 pkt.
13. WSNS Lublin - 24 pkt.
14. KUL St. W. - 0 pkt.
...
Pełna klasyfikacja:
Organizujemy/AMWL/PUNKTACJA