Wyniki ligowe AZS UMCS Lublin (kolejka 12-13.10.2013r.)

Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek ligowych (kolejka 12-13.10.2013r.), w których biorą udział zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Koszykówka kobiet

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin wygrały drugi mecz w sezonie 2013/14. W niedzielę, podopieczne Sławomira Depty nie dały szans GTK-owi Gdynia, zwyciężając na wyjeździe 67:43. Od samego początku spotkania na parkiecie dominowały lublinianki, które po pierwszych 10 minutach prowadziły pięcioma punktami. Miejscowe w drugiej kwarcie zmniejszyły straty, ale trzecia i czwarta odsłona meczu należała do AZS UMCS, który zasłużenie wywalczył kolejne dwa oczka. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była lublinianka Katarzyna Furdak, autorka 22 punktów.

GTK Gdynia – AZS UMCS Lublin 43:67 (11:16, 16:14, 8:15, 8:22)
AZS UMCS: Furdak 22 (1x3), Kotonowicz 12 (1x3), Witkoś 10, Skrzecz 8, Kaczmarska 7 (1x3), Antczak 4, Grygiel 2, Kasperska 2, Buksińska, Smoleń, Łodygowska, Poleszak

Piłka ręczna mężczyzn

Lublinianie wciąż czekają na pierwszy komplet punktów. W 5 kolejce przegrali z beniaminkiem Olimpem Grodków 21:40. Już po pierwszej połowie AZS UMCS tracił do rywala aż 10 bramek. Na wysoką porażkę z pewnością miały wpływ ubytki kadrowe. Zabrakło kilku podstawowych zawodników: Tomasza Lewtaka, Adama Figlarskiego, Jakuba Ignaszewskiego, Macieja Gawdy, Jakuba Jabłońskiego, Jakuba Buksińskiego i Rafała Gruszczyńskiego.

Olimp Grodków – AZS UMCS Lublin 40:21 (20:10)
AZS UMCS: Gajecki, Kiciak – Afanasjev (8), Mitura (4), Jurek (4), Dziemiach (3), Chilmoniuk (1), Frycz (1), Baranowski, Kondraciuk, Brodziak, Rzepka. Kary: 6 minut.

Piłka ręczna kobiet

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin w meczu na szczycie pierwszej ligi pokonały lidera tabeli - Sambor Tczew 25:24. Drużynę gospodyń w tym spotkaniu wzmocniły 4 zawodniczki MKS-u Lublin - Honorata Syncerz, Alesia Mihdaliova, Katarzyna Wojdat oraz bramkarka Aleksandra Baranowska. Zgodnie z przewidywaniami niedzielne spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z ekip nie mogła uzyskać przewagi większej niż 2 bramki. W 15 minucie po skutecznej kontrze Iwony Kot było 6:6. Bardzo dobrze w lubelskiej bramce spisywała się Aleksandra Baranowska. Do przerwy zawodniczki z Lublina wygrywały 12:9. Po zmianie stron lepsza grę pokazały przyjezdne, które zdołały rzucić 2 bramki z rzędu i zmniejszyć przewagę MKS-u. W 37 min po kolejnej bramce Syncerz było 15:11. Niestety gospodynie zaczęły popełniać błędy w ataku, co skrupulatnie wykorzystał Sambor. Po kontrze Magdaleny Krajewskiej akademiczki wygrywały już tylko 15:14. Na 36 sekund przed końcową syreną o czas poprosił duet trenerski Marzec-Puchacz. Po krótkiej przerwie lublinianki zgubiły piłkę i w odpowiedzi trafiła Magdalena Stanulewicz. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. Zwycięską 25 bramkę zdobyła Agnieszka Blaszka.

MKS AZS UMCS Lublin - Aussie Sylex Sambor Tczew 25:24 (12:9)
MKS AZS UMCS: Nóżka, Baranowska, Frodyma – Zarzycka (3), Tess-Mazurek (6), Kot (2), Blaszka (3), Tkaczyk (3), Lasek (1), Syncerz (4), Wojdat (3), Jarosz, Grodzicka, Mihdaliova, Tatara, Wawrzonek

Futsal mężczyzn

AZS UMCS Lublin odniósł kolejne zwycięstwo w pierwszej lidze futsalu. W niedzielę, akademicy z Lublina pokonali przed własną publicznością Nbit Gliwice 5:3. Gole dla gospodarzy strzelali Mateusz Chmielnicki, Tomasz Ławicki, Grzegorz Fularski, Paweł Górski i Wojciech Boniaszczuk. Dzięki niedzielnej wygranej, trzeciej już w tym sezonie, lublinianie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Kamionka Mikołów mająca na swoim koncie dziesięć oczek. AZS UMCS do lidera traci zaledwie jedno oczko.

Koszykówka mężczyzn

W dwóch pierwszych spotkaniach rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn sezonu 2013/2014, zawodnicy AZS UMCS Lublin odnieśli dwa zwycięstwa z drużynami ze Stalowej Woli: w pierwszej kolejce na wyjeździe 85:70 z MET-BUDem, a w drugiej kolejce u siebie 90:70 z ZKS.