Wyniki ligowe AZS UMCS Lublin (kolejka 19-20.10.2013r.)

Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek ligowych (kolejka 19-20.10.2013r.), w których biorą udział zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Koszykówka kobiet

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin odniosły trzecie, kolejne zwycięstwo w sezonie 2013/14. W środę, podopieczne Sławomira Depty pokonały przed własną publicznością AZS Uniwersytet Gdański 78:55. Lublinianki od początku spotkania kontrolowały przebieg wydarzeń i wywalczyły zasłużone dwa punkty. Depta zapowiadał, że jego zespół od samego początku musi kontrolować przebieg spotkania z gdańszczankami. I tak było, ale pewnie lubelski szkoleniowiec nie spodziewał się tak efektownej postawy swojej drużyny, która już w pierwszej kwarcie pozbawiła przeciwniczki złudzeń na dobry wynik. AZS UMCS robił na parkiecie, co chciał i po kilku minutach prowadził 17:0. Lublinianki miały znakomitą skuteczność z gry, wynoszącą prawie 80%. Duża w tym zasługa Magdaleny Kaczmarskiej i Grażyny Witkoś, systematycznie dziurawiących kosz rywalek. Te pierwsze punkty zdobyły na 4 minuty i 40 sekund przed końcem pierwszej kwarty, po dwóch celnych rzutach osobistych Justyny Wróbel. Tą cześć spotkania AZS UMCS wygrał 27:9. Następna kwarta to wciąż dominacja akademiczek z Lublina, które jeszcze powiększyły swoją przewagę. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 46:18 i niektórzy kibice twierdzili, że AZS UMCS przekroczy barierę 100 punktów. Tak się ostatecznie nie stało, ale i tak miejscowe rozbiły przyjezdne, a poza tym szansę gry w drugiej połowie dostały wszystkie zmienniczki.

AZS UMCS Lublin – AZS Uniwersytet Gdański 78:55 (27:9, 19:9, 23:18, 9:19)
AZS UMCS: Witkoś 21, Kotonowicz 16 (1x3), Kaczmarska 9, Skrzecz 2, Antczak oraz Furdak 8, Kasperska 8, Łodygowska 8 (1x3), Grygiel 2, Poleszak 2, Smoleń 2, Buksińska

Czwarte kolejne zwycięstwo odniosły w sobotę koszykarki AZS UMCS Lublin. Tym razem podopieczne Sławomira Depty ograły na wyjeździe Baton Basket 25 Bydgoszcz 93:55. Lublinianki jechały do Bydgoszczy w roli zdecydowanych faworytek. Błyskawicznie objęły prowadzenie 5:2, a później 11:5 i konsekwentnie "grały swoje". W efekcie po dziesięciu minutach miały na koncie już 12 "oczek" przewagi" (27:15). Wysokie prowadzenie nie uśpiło akademiczek, które - choć z minuty na minutę coraz bardziej rezerwowym składem - w dalszym ciągu dominowały na parkiecie (trener Depta dał pograć wszystkim zawodniczkom z kadry meczowej, a nominalne rezerwowe wykorzystały szanse). Ostatecznie akademiczki wygrały różnicą aż 38 punktów - 93:55 i utrzymały drugie miejsce w tabeli. Po czterech meczach mają na koncie 8 "oczek". Z liderem, MKK Siedlce, przegrywają tylko gorszym bilansem małych punktów.

Baton Basket 25 Bydgoszcz - AZS UMCS Lublin 55:93 (15:27, 11:19, 10:21, 19:26)
AZS UMCS: Skrzecz 14, Antczak 14, Łodygowska 12, Kaczmarska 12 (1x3), Kotonowicz 8 oraz Furdak 13 (2x3), Kasperska 10, Buksińska 4, Poleszak 3, Witkoś 3, Grygiel.

Piłka ręczna mężczyzn

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin przegrali w niedzielę w hali z Globus z ekipą Viretu CMC Zawiercie 19:40 (10:18) w 5 kolejce rozgrywek I ligi. Pojedynek był w miarę wyrównany tylko do 15 minuty, w której lublinianie przegrywali zaledwie trzema trafieniami (5:8). Do przerwy różnica ta wynosiła już osiem bramek (10:18). Obraz gry niewiele zmienił się w drugiej części meczu. Lublinianie wciąż nie potrafili przełamać obrony zespołu gości, popełniając jednocześnie proste błędy. Przyjezdni nie mieli problemów z wykorzystywaniem tej sytuacji dzięki czemu sukcesywnie powiększali przewagę. Mecz zakończył się przegraną gospodarzy 19 do 40. - Po wielu kontuzjach nasz zespół w końcu zaczyna trenować w coraz liczniejszym składzie, jednak Viret to bardzo mocny rywal i nie mieliśmy szans nawiązać wyrównanej walki. Na całe szczęście po niedzielnym meczu obyło się bez kolejnych kontuzji w naszej drużynie - powiedział Mieczysław Granda, szkoleniowiec AZS UMCS. Najwięcej bramek dla lubelskich akademików zdobyli: Dmitrij Afanasiev (5) oraz Maciej Gawda i Jakub Jabłoński (po 3).

Piłka ręczna kobiet

W sobotnim meczu I ligi piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździez UKS PCM Kościerzyna aż 19:34. Drużyna Moniki Marzec i Izabeli Puchacz wystąpiła w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Zabrakło m.in. Kingi Tess-Mazurek, Sylwii Grodzickiej i kontuzjowanej Aleksandry Piech. Lublinianki czekało nie lada wyzwanie. Ekipa z Kościerzyny zaliczana jest do najsilniejszych drużyn zaplecza PGNiG Superligi. Jak się później okazało wyższość gospodyń w sobotnim meczu nie podlegała żadnej dyskusji. UKS przewagę uzyskał już w pierwszych minutach meczu. Akademiczki w Kościerzynie nie miały swojego dnia. Grały źle. Wykorzystała to ekipa z Pomorza, która systematycznie powiększała przewagę, by do przerwy prowadzić 17:7. Taka strata nie napawała optymizmem przed drugą połową. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Rozpędzony UKS nadal przeważał i zdobywał kolejne bramki. Ostatecznie zwyciężył różnicą piętnastu trafień 34:19. Najskuteczniejszą lubelską zawodniczką w Kościerzynie była Karolina Wawrzonek, która w drugiej części spotkania czterokrotnie wpisała się na listę strzelczyń.

UKS PCM Kościerzyna – MKS AZS UMCS Lublin 34:19 (17:7)
MKS AZS: Nóżka, Frodyma – Wawrzonek 4, Blaszka 3, Lasek 3, Zarzycka 2, Kot 2,Tkaczyk 2, Jarosz 2, Adamczyk 1.

Futsal mężczyzn

W piątej kolejce rozgrywek I ligi futsalu zawodnicy AZS UMCS Lublin ulegli na wyjeździe aż 6:0 drużynie MKF Solne Miasto Wieliczka. Mecz od początku nie układał się po myśli "Dzików". Akademicy szybko stracili dwie bramki. Na domiar złego czerwoną kartką ukarany został Marek Lenartowicz. Na początku drugiej połowy lublinianie stracili trzecią bramkę. Nic nie dało wycofanie bramkarza i gra w przewadze. "Dziki" dalej nie wykorzystywały sytuacji, na dodatek tracąc kolejne gole.

Koszykówka mężczyzn

W trzeciej kolejce rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2013/2014, zawodnicy AZS UMCS Lublin pokonali na wyjeździe AZS AWF Biała Podlaska 66:54.