Wyniki ligowe AZS UMCS Lublin (kolejka 16-17.11.2013r.)

Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek ligowych (kolejka 16-17.11.2013r.), w których biorą udział zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Koszykówka kobiet

W meczu na szczycie pierwszej ligi koszykarek AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z MKK Siedlce 47:69. Po sobotniej porażce, podopieczne Sławomira Depty spadły na drugie miejsce w tabeli, a wyprzedził je zespół z Siedlec. Akademiczkom nie można jednak odmówić woli zwycięstwa, waleczności oraz determinacji. Dobrze rozpoczęły mecz, na początku nawet prowadziły 5:4 i 7:5, ale siedlczanki szybko przejęły inicjatywę i po pierwszej kwarcie wygrywały już 15:10. Podobnie było w drugiej odsłonie, gdy po wyrównanym początku znów ostatnie minuty należały do koszykarek MKK. W efekcie siedlczanki jeszcze powiększyły swoją przewagę i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 33:20. Na początku trzeciej kwarty ta przewaga jeszcze wzrosła, ale to i tak była jedyna część spotkania, w której lublinianki przez pełne dziesięć minut były w stanie nawiązać z rywalkami równorzędną walkę. W ostatniej kwarcie sytuacja wróciła jednak do normy, a przewaga siedlczanek wzrosła o osiem kolejnych punktów. Ostatecznie MKK pokonał AZS UMCS 69:47.

MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 69:47 (15:10, 18:10, 18:17, 18:10)
AZS UMCS: Antczak 15, Furdak 11, Skrzecz 8, Kaczmarska 8, Witkoś 4, Łodygowska 1, Kasperska.

Piłka ręczna mężczyzn

Po środowym zwycięstwie w Pucharze Polski szczypiorniści AZS-u wrócili do ligowego przegrywania. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg gry. Lublinianie mieli problem z przełamywaniem defensywy ostrowian, dodatkowo w bramce ekipy Witolda Rojka dobrze spisywał się Filip Tarko. Nieudane akcje ofensywne AZS-u szczypiorniści Ostrovii zamieniali na skuteczne kontrataki. Gospodarze popisywali się wysoką efektywnością w ataku, potrafili zdobyć nawet siedem bramek z kolei. Po trzydziestu minutach rywalizacji KPR prowadził z AZS-em UMCS 18:9. Ambitna postawa przyjezdnych na początku drugiej połowy przełożyła się na zmniejszenie prowadzenia Ostrovii do różnicy zaledwie czterech bramek. Gospodarze nie pozwolili jednak podopiecznym Mieczysława Grandy na więcej, ostrowianie znów podkręcili tempo gry, dzięki czemu w końcowych minutach jeszcze powiększyli swoją przewagę. Ostatecznie lublinianie przegrali w Ostrowie Wielkopolskim 24:36.

KPR Ostrovia OStrów Wlkp. - AZS UMCS Lublin 36:24 (18:9)
AZS UMCS: Gajecki, Kiciak - Jurek 6, Gawda 6, Lewtak 4, Afansjew 3, Goral 2, Frycz 2, Lytus 1, Brodziak.

Piłka ręczna kobiet

Lubelskie szczypiornistki wygrały w sobotę we własnej hali z Polonią Kępno, przełamując tym samym passę trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa. Gospodynie słabo rozpoczęły rywalizację z Polonią. W pierwszych minutach spotkania inicjatywa była po stronie przyjezdnych, które osiągnęły nieznaczną przewagę. Po kwadransie na tablicy wyników widniał rezultat 6:6. Mimo, że chwilę później lublinianki po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie, to w kolejnych minutach szczypiornistki Polonii rzuciły kilka bramek z rzędu, ponownie dystansując gospodynie. Piłkarki MKS-u AZS podkręciły tempo dopiero w końcówce pierwszej połowy. Lepsza skuteczność przełożyła się na wynik, który po trzydziestu minutach gry wynosił 15:14 na korzyść podopiecznych Moniki Marzec i Izabeli Puchacz. Początek drugiej części sobotniego meczu stał pod znakiem wyrównanej gry obu drużyn. Dopiero po kilkunastu minutach lublinianki zdołały odskoczyć przyjezdnym na kilka bramek. Piłkarki MKS-u AZS już do końca nie pozwoliły rywalkom na odrobienie strat i w efekcie wygrały zawody w hali Globus różnicą czterech trafień.

MKS AZS UMCS Lublin – Polonia Kępno 26:22 (15:14)
MKS AZS UMCS: Nóżka – Zarzycka 10, Blaszka 5, Tess-Mazurek 5, Jarosz 3, Lasek 2, Wawrzonek 1, Grodzicka, Tatara.

Futsal mężczyzn

W 8 kolejce rozgrywek I ligi futsalu zawodnicy AZS UMCS Lublin ulegli we własnej hali 2:3 drużynie Kamionka Mikołów. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Dla Lublinian miał być szansa na pokonanie lekkiego kryzysu formy. Z kolei dla drużyny z Mikołowa miał okazją do odegranie się za wysoką porażkę z poprzedniej kolejki. Pierwsza połowa rozpoczęła się lepiej dla ekipy z Lublina. Szybkie ataki i celne podania dały efekt już w 7 minucie, gdy padła bramka dla UMCS-u. Następna minuta przyniosła wyrównanie dla drużyny z Mikołowa. Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. Po zmianie stron do głosu powoli zaczęli dochodzić przyjezdni. W odpowiedzi gola na 2:1 strzeliła lubelska ekipa. Chwile później znowu był remis, za sprawą trafienia zespołu z Mikołowa. W 38 minucie po 6 faulu Lublinian, goście strzelili swoją 3 bramkę. AZS próbował jeszcze odrabiać straty jednak zabrakło mu na to czasu.

AZS UMCS Futsal Team – Kamionka Mikołów 2:3 (1:1)

Koszykówka mężczyzn

W siódmej kolejce rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2013/2014, zawodnicy AZS UMCS Lublin pokonali na wyjeździe KKK MOSiR Krosno 89:80.