Wyniki ligowe AZS UMCS (kolejka 23-24.11.13r. oraz 30.11-01.12.13r.)

Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek ligowych (kolejka 23-24.11.2013r. oraz 30.11-01.12.2013r.), w których biorą udział zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Koszykówka kobiet

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin powróciły na drugie miejsce w tabeli. Stało się to możliwe, dzięki niedzielnemu wyjazdowemu zwycięstwu nad Uniwersytetem Warszawskim 56:51. Początek spotkania należał do miejscowych, które prowadziły nawet 12:6, ale jeszcze w pierwszej kwarcie lublinianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:14. W drugich 10-minutach przyjezdne powiększyły swoją przewagę. Po dwudziestu minutach było 29:23 dla podopiecznych Sławomira Depty. Gospodyniom udało się wyrównać stan rywalizacji w piątej minucie ostatniej kwarty, doprowadzając do wyniku 45:45. Niespełna minutę później było już 47:47, ale dzięki trafieniu za trzy punkty autorstwa Moniki Skrzecz lublinianki ponownie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Po wyrównanym widowisku AZS UMCS pokonał AZS UW 56:51.

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UMCS Lublin 51:56 (14:16, 9:13, 15:12, 13:15)
AZS UMCS: Witkoś 14, Kotonowicz 9, Skrzecz 9, Kaczmarska 8, Antczak 8, Furdak 6, Stanek 2.

Piłka ręczna mężczyzn

Nie było niespodzianki w hali Globus. Podopieczni Mieczysława Grandy musieli uznać wyższość faworyzowanej Miedzi Legnica. Początek sobotniego spotkania nie wskazywał jeszcze, że goście będą w stanie wygrać ten mecz różnicą kilkunastu bramek. AZS był równorzędnym rywalem dla szczypiornistów z Legnicy, po kwadransie gospodarze prowadzili 7:6. W tym momencie w ekipie akademików coś się jednak zacięło. Już 7 minut później na tablicy wyników było 12:7 na korzyść przyjezdnych. Legniczanie utrzymali swoje prowadzenie do końca pierwszej części, którą wygrali 19:13. Obraz gry z końcówki pierwszej połowy nie zmienił się po przerwie. Nadal na parkiecie hali Globus dominowali goście, pewnie wykorzystując błędy lublinian. Podopiecznym Mieczysława Grandy wyraźnie brakowało skuteczności, sporo do życzenia pozostawiała także defensywa lubelskiego zespołu, która pozwoliła rywalom w drugiej połowie rzucić 20 bramek. Siódemka Miedź Legnica wygrała w Lublinie z AZS-em UMCS różnicą czternastu trafień, spotkanie zakończyło się wynikiem 39:25.

AZS UMCS Lublin – Siódemka Miedź Legnica 25:39 (13:19)
AZS UMCS: Kiciak, Gajecki – Lytus 2, Afanasjew 8, Jurek 9, Lewtak 3, Góral 2, Gawda 1, Buksiński, Kłoda, Ignaszewski, Chilimoniuk.

Tydzień później lubelscy szczypiorniści przegrali jedno z najważniejszych spotkań tego sezonu. Akademicy nie dali rady ostatniemu zespołowi w tabeli gr. B I ligi. Porażka AZS UMCS z Anilaną PŁ UŁ 30:39 może bardzo drogo kosztować zawodników trenera Mieczysława Grandy. Przed sobotnim spotkaniem akademicy mieli punkt przewagi nad łodzianami, którzy z zerowym kontem zamykali stawkę I-ligowców. Po przegranej oba zespoły zamieniły się miejscami. I to teraz AZS UMCS jest jedyną drużyną bez zwycięstwa, co nie napawa optymizmem w walce o pozostanie w I lidze.

Anilana PŁ UŁ – AZS UMCS Lublin 39:30 (19:14)
AZS UMCS: Gajecki, Kiciak – Ignaszewski 4, Lytus, Afanasjew 7, Jurek 5, Lewtak, Kłoda, Goral 6, Brodziak 1, Gawda 4, Buksiński 3.

Piłka ręczna kobiet

Faworytki nie zawiodły. Lublinianki wygrały z niżej notowanymi rywalkami w dziewiątej kolejce I ligi. Po zaciętym początku, w którym gra toczyła się punkt za punkt przyjezdnym udało się w 12 minucie spotkania wypracować kilkubramkową przewagę nad płocczankami. Gospodynie zdołały jeszcze doskoczyć do MKS-u AZS, ale końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Moniki Marzec i Izabeli Puchacz. Na przerwę lublinianki schodziły prowadząc w Płocku 14:11. Drugą część lepiej rozpoczęły szczypiornistki SMS-u, które po 7 minutach gry doprowadziły do remisu 15:15. Chwilę później znowu na trzybramkowym prowadzeniu były lublinianki, jednak gospodynie ponownie potrafiły odrobić straty. W końcu przyjezdnym udało się jednak rzucić cztery bramki z rzędu. Zawodniczki MKS-u AZS skuteczne były już do końca meczu i nie pozwoliły rywalkom na ponowne odrabianie strat. Ostatecznie lublinianki wygrały w Płocku z SMS-em 28:23.

SMS Płock – MKS AZS UMCS Lublin 23:28 (11:14)
MKS AZS UMCS: Nóżka, Baranowska, Frodyma – Zarzycka 9, Wojdat 5, Syncerz 5, Tess-Mazurek 4, Wawrzonek 2, Lasek 2, Blaszka 1, Tkaczyk, Jarosz.

Tenis stołowy kobiet

Tenisistki stołowe beniaminka ekstraklasy AZS UMCS Optimy Lublin wciąż bez zwycięstwa w krajowej elicie. W sobotę, podopieczne Kazimierza Wiszowatego były bardzo bliskie pierwszego triumfu. Niestety, ostatecznie lublinianki przegrały przed własną publicznością z AZS AJD Częstochowa 2:3. Gospodynie prowadziły 1:0 i 2:1, jednak niestety Gumula nie sprostowała Dubkovej, a Pawlak mimo, że dzielnie walczyła ze Ślifirczyk, ostatecznie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. W efekcie, podopieczne trenera Kazimierza Wiszowatego nadal pozostają jedynym zespołem w ekstraklasie, który nie ma na koncie ani jednego „oczka”.

Renata Gumula – Katarzyna Ślifirczyk 3:2 (13:11, 9:11, 11:6, 7:11, 11:7)
Sylwia Pawlak – Elena Dubkova 0:3 (5:11, 5:11, 6:11)
Agnieszka Maluszczak – Katarzyna Nowocin 3:0 (11:5, 12:10, 11:5)
Renata Gumula – Elena Dubkova 0:3 (7:11, 6:11, 9:11)
Sylwia Pawlak – Katarzyna Ślifirczyk 0:3 (6:11, 9:11, 10:12)

Futsal mężczyzn

W 9 kolejce rozgrywek I ligi futsalu zawodnicy AZS UMCS Lublin ulegli na wyjeździe 1:5 drużynie Bocheńskie Stow. Futsalu.

Bocheńskie Stow. Futsalu – AZS UMCS Lublin 5:1 (2:1)
Bramki: Więsek (2), Walęciuk (sam.), Szymanowski, Podgórski (Bocheńskie Stow. Futsalu), Drzewiecki (AZS UMCS Lublin)
AZS UMCS: Górski, Kozieł - Myć, Chmielnicki, Walęciuk, Zgierski, Lewczuk, Ławicki, Gadzicki, Drzewiecki, Fularski, Mietlicki

Koszykówka mężczyzn

W ósmej i dziewiątej kolejce rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn w sezonie 2013/2014, zawodnicy INTERBUD AZS UMCS Lublin pokonali we własnej hali 83:66 SORBOS-MCS DANIEL-GIMBASKETS 2 Przemyśl (24.11.2013r.) i na wyjeździe 72:60 MKS START Lublin (01.12.2013r.). Dzięki tym dwóm zwycięstwom AZS UMCS awansował na 1 miejsce w tabeli i został samodzielnym liderem III ligi.