Wyniki ligowe AZS UMCS (kolejka 25-26.01.14r.)

Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek ligowych (kolejka 25-26.01.2014r.), w których biorą udział zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Koszykówka kobiet

Takiej inauguracji grupy mistrzowskiej mało kto się spodziewał. AZS UMCS Lublin po fatalnej drugiej połowie przegrał z Dekorexem Pabianice 42:71. Po jednym meczu jest jeszcze za wcześnie, żeby przekreślać szanse AZS UMCS na awans do ekstraligi koszykarek, ale forma, jaką lubelski zespół zaprezentował w spotkaniu z Dekorexem Pabianice, nie upoważnia go nawet do walki o play-off.
Podopieczne Sławomira Depty swoje pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej pierwszej ligi rozpoczęły całkiem nieźle. Co prawda w początkowych minutach, podobnie jak zawodniczki zespołu przyjezdnego, sprawiały wrażenie nieco nieporadnych, ale w końcowych minutach kwarty złapały właściwy rytm i objęły prowadzenie 15:10. W tym momencie skończyła się gra AZS UMCS. W kolejnych minutach na parkiecie coraz mocniej zarysowywała się dominacja ekipy z Pabianic. Lublinianki miały długie przestoje, w których nie potrafiły zdobywać punktów, marnując wyborne okazje strzeleckie. Rywalki nie miały takich problemów i wygrały pierwszą połowę 31:28. Słabsza postawa gospodyń w drugiej kwarcie była zwiastunem tego, co miało stać się po przerwie. Akademiczki nie tylko nie radziły sobie w ofensywie, popełniając mnóstwo prostych błędów, ale słabo grały także w defensywie. O dyspozycji koszykarek AZS UMCS najlepiej świadczy fakt, iż w trzeciej kwarcie zdołały zdobyć zaledwie trzy punkty przy aż dziewiętnastu przeciwniczek. Blisko 20-punktowa przewaga sprawiła, że przed ostatnią kwartą Dekorex mógł być właściwie pewien zwycięstwa. Przyjezdne nie zamierzały jednak zwalniać tempa, ale nadal grały swoje. Z kolei lublinianki, w dalszym ciągu bez pomysłu na rozgrywanie akcji, jedynie im asystowały. Efekt? Kolejny fragment gry wysoko wygrany przez drużynę z Pabianic, która w całym spotkaniu zwyciężyła 71:42.

AZS UMCS Lublin – Dekorex Pabianice 42:71 (15:10, 13:21, 3:19, 11:21)
AZS UMCS: Głocka 22, Kotonowicz 11, Furdak 6, Stanek 2, Witkoś 1, Skrzecz, Łodygowska, Kaczmarska, Antczak.

Piłka ręczna mężczyzn

Piłkarze ręczni lubelskiego pierwszoligowca nie byli w stanie przełamać fatalnej passy porażek w meczu z ŚKPR. Akademicy wyraźnie ulegli w sobotę wyżej notowanemu rywalowi. Lublinianie przystępowali do tego spotkania w mocno przerzedzonym składzie - duża część kadry zespołu prowadzonego przez Jakuba Ignaszewskiego zmaga się z kontuzjami. Mimo wszystko, spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów. Wraz z upływem czasu oraz sił osłabionego zespołu AZS UMCS, inicjatywę przejęli gospodarze. Szczypiorniści ŚKPR przed przerwą zdołali wypracować sobie czterobramkową przewagę, po trzydziestu minutach gry faworyci prowadzili 14:10. O ile zaraz po przerwie akademicy potrafili utrzymać dystans do rywali, o tyle w kolejnych minutach gospodarzom udało się wyraźnie powiększyć swoje prowadzenie. Lublinianie nie mogli w sobotę w żaden sposób zagrozić przeciwnikom, przewaga piłkarzy ręcznych ŚKPR nie podlegała w tym spotkaniu dyskusji. Mimo ambitnej postawy zespół AZS UMCS przegrał w Świdnicy różnicą trzynastu trafień.

ŚKPR Świdnica - AZS UMCS Lublin 33:20 (14:10)
AZS UMCS: Gajecki, Kiciak - Buksiński 6, Kowalik 4, Brodziak 4, Jabłoński 3, Lewtak 2, Goral 1, Graboś.

Futsal mężczyzn

Lublinianie tym razem nie zawiedli, choć początek meczu nie ułożył się po ich myśli. Wynik spotkania za sprawą trafienia w 10 minucie otworzyli przyjezdni. Gospodarze odpowiedzieli im niespełna minutę później dwoma golami. Do rzeszowskiej bramki trafiał Mateusz Chmielnicki. Jak się później okazało, nie było to jego jedyne trafienie tego wieczoru. Kapitan Dzików zapisał na swoim koncie trzy bramki. W ostatniej minucie pierwszej części gry gola kontaktowego zdobył Piotr Krawczyk i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 3:2 na korzyść "Dzików”. Taki rezultat utrzymywał się do 34 minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Grzegorz Fularski. Bramka na 4:2 pozwoliła lublinianom spokojniej rozgrywać piłkę w kolejnych fragmentach spotkania. W końcówce goście wycofali bramkarza, co skrzętnie wykorzystali akademicy. Najpierw na 5:2 podwyższył Jarosław Walęciuk, a wynik spotkania ustalił Łukasz Mietlicki.

AZS UMCS Futsal Team - Heiro Rzeszów Futsal 6:2 (3:2)
Bramki: Chmielnicki (11, 12, 18), Fularski (35), Walęciuk (39), Mietlicki (39) – Fedan (10), Krawczyk (20).
AZS UMCS: Urbański, Górski - Chmielnicki, Gromba, Walęciuk, Zgierski, Myć, Lenartowicz, Ławicki, Mietlicki, Drzewiecki, Fularski, Lewczuk.