Wyniki ligowe AZS UMCS (kolejki 29-30.03.14r. i 05-06.04.2014r.)

Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek ligowych (kolejki 29-30.03.2014r. i 05-06.04.2014r.), w których biorą udział zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Piłka ręczna mężczyzn

Nie było żadnego zaskoczenia w sobotnim meczu szczypiornistów AZS UMCS. Ostatnia drużyna tabeli gr. B I ligi wysoko przegrała na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Miedzi w starciu z lubelskimi akademikami byłby uznany za wielką sensację. Takowej jednak nie byli w stanie sprawić podopieczni trenera Jakuba Ignaszewskiego, którzy już w pierwszych minutach meczu oddali inicjatywę rywalom. Pierwsza połowa spotkania była prawdziwym popisem gospodarzy. Piłkarze ręczni Miedzi zupełnie zdominowali przyjezdnych, po trzydziestu minutach gry legniczanie prowadzili 22:9. Po przerwie pewni zwycięstwa szczypiorniści wicelidera pozwolili zawodnikom AZS UMCS na zdobycie 14 bramek, jednak sami gospodarze również znacznie poprawili swój dorobek w ofensywie. Ostatecznie Miedź Legnica wygrała z lubelskim pierwszoligowcem 45:23. W kolejnej serii gier, 12 kwietnia, zespół Jakuba Ignaszewskiego podejmie na własnym terenie przedostatnią w tabeli Anilanę PŁ UŁ.

MSPR Siódemka Miedź Legnica – AZS UMCS Lublin 45:23 (22:9)
AZS UMCS: Kiciak – Graboś 3, Frycz 1, Buksiński 3, Lewtak 9, Baranowski 1, Brodziak 1, Kowalik 2, Dziemiach 1, Prajzner 2.

Tenis stołowy kobiet

AZS UMCS Optima Lublin, beniaminek ekstraklasy tenisistek stołowych nieudanie zakończył sezon 2013/14. W sobotę, podopieczne grającej trenerki Renaty Gumuli uległy przed własną publicznością Polmlekowi Zamer Lidzbark Warmiński 1:3. Lublinianki po rocznych występach żegnają się z krajową elitą. Sobotnia potyczka w hali AOS przy ul. Langiewicza była bardzo zacięta. Zaczęło się zgodnie z planem od pewnego zwycięstwa liderki lubelskiego zespołu Gumuli nad Mają Krzewicką. Następnie Kinga Jabłońska gładko przegrała dwa pierwsze sety z Moniką Pietkiewicz, ale następną partię wygrała. W czwartym secie po zaciętej walce lepsza okazała się zawodniczka z Lidzbarku Warmińskiego, która dopisała sobie do konta dwa punkty. Sylwia Pawlak stoczyła zażartą, pięciosetową walkę z Alicją Czarnomską, lecz ostatecznie lepsza okazała się ta ostatnia. W ostatnim pojedynku Gumula po emocjonującym meczu uległa Pietkiewicz.

AZS UMCS Optima Lublin – Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 1:3
Renata Gumula – Maja Krzewicka 3:0 (11:6, 11:5, 11:4)
Kinga Jabłońska – Monika Pietkiewicz 1:3 (5:11, 3:11, 11:8, 11:13)
Sylwia Pawlak – Alicja Czarnomska 2:3 (9:11, 11:8, 6:11, 11:7, 9:11)
Renata Gumula – Monika Pietkiewicz 1:3 (8:11, 12:14, 12:10, 8:11)

W czwartek, lublinianki zajmujące ostatnie miejsce w tabeli uległy przed własną publicznością walczącej o medale Bronowiance Kraków 1:3. Jedyny punkt dla gospodyń wywalczyła Renata Gumula. Pojedynek w hali AOS przy ul. Langiewicza rozpoczął się bardzo dobrze dla lublinianek, chociaż liderka AZS UMCS Optimy Renata Gumula przegrała dwa pierwsze sety z Martą Smętek. Jednak trzy kolejne, zresztą bardzo zacięte partie należały już do miejscowej zawodniczki. W drugim meczu Agnieszka Maluszczak przegrała z Chinką Xia Zhao 0:3. Warto dodać, że ta ostatnia w przeszłości broniła barw lubelskiego zespołu. W kolejnym meczu Sylwia Pawlak uległa Magdalenie Górowskiej 0:3, a następnie Gumula uległa Zhao 0:3, chociaż dwa pierwsze sety były bardzo zacięte.

AZS UMCS Optima Lublin– Bronowianka Kraków 1:3
Renata Gumula – Marta Smętek 3:2 (7:11, 5:11, 11:9, 11:7, 14:12)
Agnieszka Maluszczak – Xia Zhao 0:3 (3:11, 5:11, 8:11)
Sylwia Pawlak – Magdalena Górowska 0:3 (3:11, 6:11, 7:11)
Renata Gumula – Xia Zhao 0:3 (8:11, 9:11, 4:11)

W poprzedni piątek, podopieczne grającej trenerki Renaty Gumuli przegrały przed własną publicznością z KU AZS UE Wrocław 0:3.

AZS UMCS Optima Lublin – KU AZS UE Wrocław 0:3
Renata Gumula – Sandra Wabik 1:3 (11:6, 3:11, 11:13, 6:11)
Agnieszka Maluszczak – Natalia Bajor 1:3 (4:11, 11:9, 6:11, 9:11)
Sylwia Pawlak – Daria Łuczakowska 0:3 (9:11, 10:12, 8:11)

Futsal mężczyzn

Ekipa AZS UMCS Lublin przegrała w piątek 28 marca w hali Globus z drużyną BSF Bochnia 1:5 (0:4) w meczu 20. kolejki I ligi futsalu (grupa południowa). Jedyną bramkę dla lublinian strzelił w 37 minucie Grzegorz Fularski.
Skład AZS UMCS Lublin: Wiktor Kozieł, Paweł Górski – Mateusz Chmielnicki, Jarosław Walęciuk, Grzegorz Fularski, Wojciech Myć, Łukasz Gromba, Marcin Bijas, Łukasz Mietlicki, Jakub Drzewiecki, Artur Gadzicki, Tomasz Ławicki.

Koszykówka mężczyzn

Koszykarze Interbudu AZS UMCS Lublin wygrali swoją grupę III ligi i zapowiadają walkę o awans do II ligi. Lublinianie starali się o organizację jednego z turniejów półfinałowych i ostatecznie PZKosz poparł ich starania. Zawody odbędą się w dniach 11-13 kwietnia w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4. W lubelskim turnieju przeciwnikami grającego trenera Przemysława Łuszczewskiego będą KK Polonia Bytom, AZS Politechnika Krakowska oraz Spartakus Jelenia Góra. W półfinałach w dwóch grupach rywalizują cztery zespoły. Po dwa najlepsze awansują do finału. Przepustkę do II ligi uzyskają trzy zespoły z finałowej czwórki.