Podsumowanie rywalizacji w AMP 2014 - UMCS i UM z medalami

Tegoroczna rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski przyniosła dwa medalowe sukcesy lubelskich uczelni. Brązowe medale w swoich typach mogą świętować zarówno reprezentanci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jak i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W klasyfikacji generalnej, już tradycyjnie, najwyżej uplasował się UMCS Lublin, który zamknął pierwszą dziesiątkę najlepszych uczelni w Polsce. Wśród uczelni technicznych na 11 miejscu znalazła się Politechnika Lubelska (35 miejsce w klasyfikacji generalnej), natomiast wśród uczelni społeczno-przyrodniczych na 8 miejscu wylądował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (42 miejsce w klasyfikacji generalnej). KUL Lublin zajął wśród uniwersytetów 14 miejsce (52 w klasyfikacji generalnej), a KUL WZ Stalowa Wola miejsce 20 (154 w klasyfikacji generalnej). Brązowi medaliści (wśród uczelni medycznych) z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w klasyfikacji generalnej uplasowali się na 56 miejscu. Jak przed rokiem AWF Biała Podlaska wywalczyła 7 miejsce wśród uczelni wychowania fizycznego (64 w klasyfikacji generalnej). W gronie wyższych szkół zawodowych znalazły się aż trzy uczelnie z Lubelszczyzny: na 9 miejscu PSW Biała Podlaska (72 w klasyfikacji generalnej), na 10 miejscu PWSZ Chełm (78 w klasyfikacji generalnej) oraz na 15 miejsce PWSZ Zamość (94 w klasyfikacji generalnej). Ponadto wśród wyższych szkół niepublicznych WSSP Lublin zajęła 11 miejsce (96 w klasyfikacji generalnej), a WSEI Lublin miejsce 28 (126 w klasyfikacji generalnej).

Klasyfikację generalną AMP 2013/2014 wygrał Uniwersytet Warszawski przed AGH Kraków i Politechniką Gdańską.