AZS UMCS z medalami AMP 2015 w snowboardzie w typach uczelni

W dniach 6-8 marca w Szczawnicy odbywała się rywalizacja snowboardzistów w Akademickich Mistrzostwach Polski. Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tegoroczna edycja zakończyła się bardzo udanie dla zawodników AZS UMCS Lublin - Panie zajęły 2 miejsce, a Panowie 3 w klasyfikacji typów uczelni uniwersytety.

W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 250 zawodniczek i zawodników z ponad 35 uczelni. Po za studentami UMCS, nasze województwo reprezentowali także przedstawiciele: Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, PWSZ Chełm oraz KUL Lublin.

Warto zwrócić uwagę na bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej kol. Aleksandry Janickiej, która podobnie jak kol. Agata Wykrota w narciarstwie, zajęła 4 miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej kobiet, co przełożyło się na 2 miejsce i srebrny medal w klasyfikacji typów uczelni uniwersytety.

W klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn UMCS Lublin zajął odpowiednio miejsca 5 i 12. W klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego uplasowały się na 4 miejscu (15 w klasyfikacji generalnej). W klasyfikacji drużynowej mężczyzn studenci Politechniki Lubelskiej zostali sklasyfikowani na 21 miejscu (10 miejsce w typach uczelni technicznych), a panowie reprezentujący PWSZ Chełm na 32 miejscu (3 miejsce w typach - wyższe uczelnie zawodowe). W konkurencji kobiet z powodu zbyt małej ilości zawodniczek (tylko po 1 reprezentantce) nie sklasyfikowane zostały KUL Lublin, UM Lublin oraz Politechnika Lubelska.