Wywiad z Damianem Pendelem, Wiceprezesem KU AZS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Dla AZS Lublin o ofercie Klubu Uczelnianego AZS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, swoich występach na Mistrzostwach Polski oraz jak ważny jest marketing i promocja dla klubu opowiadał kol. Damian Pendel, pełniący funkcje Wiceprezesa KU AZS KUL.

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem?
- Uczęszczając do Gimnazjum, zainteresowałem się sportami siłowymi - dzięki mojemu koledze Wojtkowi. Od tamtych lat regularnie chodzę na siłownię, "dźwigając" ciężary. Po kilku latach regularnych treningów, zapisałem się do klubu sportowego w Warszawie. Następnie wybrałem się na zawody - Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, zajmując szóste miejsce w kat. do lat osiemnastu. Z biegiem czasu moje miejsca na zawodach były coraz lepsze i udało się mi zdobyć tytuł mistrza Polski w tej dyscyplinie. Po pewnym czasie zostałem powołany do reprezentacji kraju, a przychodząc na studia dołączyłem do sekcji trójboju siłowego. Z naszą drużyną wybraliśmy się na Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym zajmując podajże piątą lokatę wśród Uniwersytetów. Do dnia dzisiejszego trenuje, a dodatkowo zaczynam przygodę z innymi dyscyplinami. Na chwilę obecną nie powiem jakie to są, ponieważ nie wiem czy długo wytrwam trenując te dyscypliny.

Jaka jest Twoja historia działacza AZS?
- Moja przygoda z AZS-em jako działacza sportowego zaczęła się dzięki temu, że uczęszczałem na zajęcia sekcji sportowej. Mianowicie - pewnego dnia przyszła do nas przedstawicielka Klubu Uczelnianego AZS i zaprosiła nas na zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Będąc na wyborach padła propozycja, abym został członkiem zarządu KU AZS KUL. Byłem pozytywnie zaskoczony, że dana osoba zgłosiła moją kandydaturę i przy poparciu delegatów zostałem wybrany do zarządu.

W ostatnim roku postawiliście mocno na marketing (gadżety, media społecznościowe itd.). Jak ważne jest to dla Klubu Uczelnianego AZS?
- W ubiegłym roku przygotowaliśmy różne gadżety reklamowe. Uważam, że to nam pomogło, aby nasz Klub Uczelniany AZS "zagarnął" dodatkowych sportowców. Które przełożyło się na dodatkowe punkty do klasyfikacji czy to zawodów wojewódzkich, czy ogólnopolskich. W tym roku również będziemy robić wszystko, aby promocja naszego Klubu była na jeszcze wyższym poziomie. Żeby jak najwięcej zawodników "ściągnąć" do naszego Klubu. Nie powiem teraz co planujemy zrobić, aby marketing wyglądał jak najlepiej. Wstępne plany już mamy i uważam, że każdy klub uczelniany powinien stawiać na reklamę i promocję poprzez odpowiednie narzędzia marketingowe.

W ofercie sekcji AZS na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pojawiły się zajęcia takie jak: siła kondycja, fitness oraz zumba. Dla kogo są te zajęcia, kto może na nie uczęszczać?
- Nasz Klub Uczelniany posiada szeroką gamę zajęć sportowych. Zajęcia, które wymieniłeś czyli: siła kondycja, zumba, fitness a także w tym roku dojdzie wspinaczka sportowa są dedykowane nie tylko dla osób, które studiują na naszej Uczelni. W tych zajęciach mogą brać udział studenci z innych uczelni, także gorąco zapraszamy.

Ponad miesiąc temu rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki, jakie postawiliście sobie cele i kierunki rozwoju Klubu Uczelnianego AZS?
- Powiem szczerze - zależy nam tylko i wyłącznie na tym, aby jak największa grupa młodych osób uczęszczała na zajęcia sportowe. Bo jak wiadomo, sport odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, w tym również studenta. Jeśli chodzi o plany związane z osiągnięciami sportowymi, to ja jako przedstawiciel naszego Klubu - wiceprezes, życzyłbym sobie zdobywania jak najwięcej punktów w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego oraz Akademickich Mistrzostwach Polski.

 
Rozmawiał Piotr Rejmer

Komunikat nr 96 - wyniki regat żeglarskich
Komunikat nr 94
 - wyniki zawodów w streetbaskecie
Komunikat nr 92
 - wyniki piłki ręcznej K
Komunikat nr 91
 - wyniki zawodów w lekkiej atletyce
Komunikat nr 89
 - wyniki piłki nożnej M
Komunikat nr 88
 - wyniki zawodów w siatkówce plażowej
Komunikat nr 87
 - wyniki zawodów w tenisie

1. UMCS Lublin - 577 pkt.
2. Politechnika Lubelska - 531,5 pkt.
3. UP Lublin - 505,5 pkt
4. KUL Lublin - 475,5 pkt.
5. UM Lublin - 420 pkt.
6. PWSZ Chełm - 161 pkt.
7. WSSP Lublin - 110,5 pkt.
8. WSOSP Dęblin - 105 pkt.
9. AWF Biała Podlaska - 94 pkt.
10. PSW Biała Podlaska - 82 pkt.
11. WSEI Lublin - 72 pkt.
12. PWSZ Zamość - 61 pkt.
13. WSNS Lublin - 24 pkt.
14. KUL St. W. - 0 pkt.
...
Pełna klasyfikacja:
Organizujemy/AMWL/PUNKTACJA